Wyjątkowy Festiwal Czekolady w Sandomierzu!

Wyjątkowy Festiwal Czekolady w Sandomierzu!

Festiwal Czekolady to coroczne wydarzenie, które przyciąga za każdym razem setki osób na sandomierski rynek. Sprawdziliśmy, czy tegoroczna wersja jest również warta odwiedzenia.

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

Sandomierz i jego piękny rynek to atrakcja, którą zwiedzają niemal wszyscy nasi goście. Nic w tym dziwnego: droga dojazdowa jest dobra, a podróż nie zajmuje około 25 minut. Jednak wczesnym wrześniem liczba osób na rynku wzrasta, a powód tego jest… słodki. Festiwal Czekolady to już kultowe ogólnopolskie wydarzenie, które zahacza także o pobliski Sandomierz.

Tegoroczna edycja jest świetnie zorganizowana i godna polecenia. Mimo pandemii organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Na placu sandomierskiego rynku spotkać można najsłynniejsze polskie cukiernie i pracownie czekolady. Niektóre stoiska oferują klasyczne czekolady w czterech odmianach. Króluje najnowszy gatunek czekolady, tzw. ruby, czyli różowa, która smakiem przypomina mieszankę czekolady białej i mlecznej). Zdecydowanie warto jej spróbować, bo popularność tej czekolady dopiero przed nami.

Stoisko z owocami w czekoladzie przy Ratuszu

Z czekoladami można zresztą… eksperymentować! Bo niektóre stoiska wybiegły daleko poza klasyczne tabliczki czekolady. Na stoisku z owocami w czekoladzie możemy zamówić obficie oblane owoce, a także pianki czy… ser camembert. To jednak nic w porównaniu z tym, co jest kilka stoisk dalej. Jedno stoisko oferuje… oscypki w zastygniętej czekoladzie. Warto spróbować!

Oscypki w czekoladzie to jedna z najdziwniejszych wariacji czekoladowych, które dostępne są na festiwalu.

Serdecznie zapraszamy naszych Gości w dniach 12.09-13.09 na ten pyszny Festiwal. Wstęp jest darmowy, a godziny otwarcia to:
Sobota: 10:00 – 20:00
Niedziela: 10:00 – 18:00