Zobacz atrakcje Sandomierza i okolic bez wychodzenia z domu!

Zobacz atrakcje Sandomierza i okolic bez wychodzenia z domu!

Pandemia Koronawirusa wywróciła do góry nogami wiele aspektów życia codziennego. Tyczy się to także turystyki. Apartamenty Incognito położone są w pięknej okolicy, która zabytkami stoi. Jednak w tym roku mało kto odwiedził malownicze zamki czy inne atrakcje regionu. Czas to nadrobić, bo dzięki wycieczkom 360° można poczuć się tak, jak gdyby było się tam naprawdę!

Najważniejsze zabytki: świętokrzyskie, podkarpackie

Goście Apartamentów Incognito często mówią nam, że szukając noclegu w Tarnobrzegu, nie brali pod uwagę tego, jak wiele jest tu zabytków! Tarnobrzeg, który leży na skraju dwóch województw – podkarpackiego i świętokrzyskiego – które mają bardzo bogatą historię, sięgającą wiele wieków wstecz.

Rynek Sandomierza na zdjęciu sprzed 40 lat. Dziś jest równie magiczny i kolorowy.

W dzisiejszym tekście skupimy się na kilku wyjątkowych atrakcjach, które opisaliśmy w przygotowanym dla wszystkich gości planach wycieczek. To najważniejsze zabytki regionu, które chętnie odwiedzane są przez turystów z całej Polski.

Jednym z takich miejsc jest oczywiście Sandomierz, który ściąga w swoje historyczne mury co roku tysiące turystów. Nazywane jest przez wielu Królewskim Miastem, bo był jednym z najważniejszych punktów na historycznej mapie Polski. W Sandomierskim Zamku nie raz gościły postacie znane z podręczników do historii. Miasto to szczególnie upodobał sobie legendarny Kazimierz Wielki, o czym świadczą nadawane przez niego wyjątkowe przywileje. Miasto nadal tętni życiem, o czym świadczą regularnie odbywające się wydarzenia, takie jak np. festiwal czekolady w Sandomierzu.

Zaledwie 15 kilometrów od Apartamentów Incognito mieści się inna perła regionu – malowniczy Zamek w Baranowie Sandomierskim. Stał się on bohaterem jednej z naszych wycieczek po okolicy Tarnobrzega. Rezydencja ta znana jest dobrze wszystkim mieszkańcom okolicy, a odwiedzający mówią na nią Mały Wawel. Jednak mało kto wie, skąd pochodzi nazwa miejscowości: Baranów Sandomierski.

Renesansowy dziedziniec zamku od wielu lat zachwyca przyjezdnych. Piękno krużganków tłumaczy, skąd nazwa Mały Wawel.

Jak obejrzeć atrakcje Sandomierza i regionu przez internet?

Wypisywać atrakcje okolicy Apartamentów Incognito w Tarnobrzegu można przez długie godziny, bo jest ich ogromna ilość. W związku z pandemią, większości z nich i tak nie można zwiedzić na żywo w wygodny sposób. Jak się jednak okazuje, da się to zrobić z poziomu… internetu!

Na załączonej przez nas stronie znaleźć można panoramiczne zdjęcia z między innymi wspomnianych zabytków regionu. Całość jest łatwa w nawigacji i bardzo intuicyjna. Po kliknięciu w załączony przez nas link włączy się wycieczka w formie zdjęć. Uwaga: Czasem przeglądarka może poprosić o uruchomienie wtyczki Adobe Flash Player!

Po lewej stronie menu można wybrać konkretne miejsce, któremu chcemy się przyjrzeć. Nawigować można zarówno myszką, jak i strzałkami. Co ważne, zdjęcia są w bardzo wysokiej jakości. Dlatego można poczuć się tak, jakby samemu zwiedzało się te miejsca!

Sandomierz:

  1. Wieczorny spacer
  2. Słoneczny rynek
  3. Wybrane zabytki, w tym zamek
  4. Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Michała Archanioła

Zobacz także wycieczki po innych zabytkach! Sprawdź: Zamek w Baranowie Sandomierskim oraz Pocysterski zespół Klasztorny w Koprzywnicy, a także doskonale znane Ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe!

Zwiedzanie ruin Zamku Krzyżtopór to wyjątkowe doświadczenie

Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu fotopolska.eu